Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

BMW „i” – będą kolejne modele

We Frankfurcie obejrzymy pierwsze dwa modele z elektrycznej rodziny BMW - i3 oraz i8. Do miejskiego malucha i supersportowego coupe z biegiem lat dołączać będą kolejne modele - najpierw coupe i4 oraz rodzinny sedan - i5.

I4 będzie prawdopodobnie zbudowane na podzespołach i3. BMW pozbawi go tylnych foteli i zrobi z niego opływowe coupe, które miałoby być najtańszym, sportowym modelem w rodzinie. Będzie mieć odrobine powiększony rozstaw kół i bardziej sportową stylizację. Do jego napędu posłuży ten sam układ, który zastosowano w modelu i3.

I5 ma być większym sedanem, do którego wygodnie wsiądzie pięć osób. W jego przypadku układ napędowy zostanie zaadoptowany z i8 - turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,5-litra do spółki z jednostką elektryczną mogą z niego zrobić bardzo szybką hybrydę!

Kiedy te modele wyjadą na ulice? Póki co wiemy, że i8 pojawi się w okolicach 2014 roku. Następne modele wyjadą pewnie gdzieś pod koniec tego dziesięciolecia.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 102 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Pod jakim względem jest zacofane? Chyba jako pierwsza marka zrobiła ogromny ukłon w stronę ekologii i stworzyła nawet osobny oddział, który jak widać z biegiem czasu zamierzają udoskonalać. Myślę, że za jakiś czas pojawią się w planach kolejne samochody (może jakiś SUV?).
  ~Samuraj, 2011-08-09 14:04:09
 • avatar
  zgłoś
  Szkoda, że BMW jest tak zacofane względem Opla Ampery.
  rzęsor, 2011-08-09 11:09:58
 • avatar
  zgłoś
  Elektryczna rodzina BMW będzie się stale powiększać. Kolejne na liście - modele i4 i i5.
  auto motor i sport, 2011-08-09 09:31:24
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij