Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

BMW testuje M4 do wyścigów DTM

Wiosna za pasem. Razem z nią zbliża się rozpoczęcie sezonu wyścigowego. Team BMW właśnie kończy wstępne testy modelu M4 DTM w portugalskim Portimao.

Pierwsze koty za płoty. BMW M4 w specyfikacji DTM właśnie postawiło swoje pierwsze kroki na torze w słonecznej Portugalii. Podczas trzech dni testowych dwa egzemplarze tej wyścigówki łącznie nawinęły 3000 km, korzystając z idealnych warunków atmosferycznych.

Czas spędzony na torze w Portimao okazał się bardzo cenny przede wszystkim dla kierowców, którzy będą walczyć dla BMW Motorsport w serii DTM. Aż sześciu z ośmiu kierowców miało szansę na zapoznanie się z maszyną na próbnych okrążeniach i odnalezienie w sobie formy po zimowej przerwie.

   

Konstruktorzy mieli natomiast szansę na dopracowanie modyfikacji, które nie są objęte homologacją. Efekty swojej pracy będą mogli dalej szlifować podczas kolejnych testów w Estorii (Portugalia) oraz Oschersleben (Niemcy). Czasu nie zostało jednak wiele, sezon startuje już za niecałe 2 miesiące, 2 maja, na torze Hockenheim w Niemczech. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 102 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>BMW M4 posłużyło jako podstawa do zbudowania wyścigówki w specyfikacji DTM. Team niemieckiego producenta jest w trakcie testów, by na rozpoczęcie sezonu pojazd był perfekcyjnie przygotowany.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/BMW-testuje-M4-do-wyscigow-DTM,19228,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-03-12 12:09:33
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij