auto motor i sport poleca:

BMW też oszukiwało? Wartość marki w dół

Poleć ten artykuł:

AutoBild poinformował, że organizacja International Council on Clean Transportation (ICCT) przeprowadziła testy na BMW X3 2.0d, które wypadły niekorzystnie dla niemieckiego SUV-a. Kolejna manipulacja?

BMW X3 po liftingu Zobacz całą galerię

Niemiecki magazyn podał, że organizacja International Council on Clean Transportation (ICCT) wzięła pod lupę nowe BMW X3 z silnikiem 2.0d i sprawdziła jego poziom wydalanych spalin. Podczas testów okazało się, że ilość tlenku azotu była wielokrotnie wyższa od obowiązującej normy. Przez to akcje koncernu BMW spadły o 8%, do poziomu najniższego od dwóch lat.

BMW natychmiast dało ripostę niemieckiemu AutoBild i w oficjalnym oświadczeniu podało, że "nie manipulowało, ani nie wykonywało amatorskich testów". Więcej, bawarska marka powiedziała, że przyjrzy się procedurze testowej oraz czy została ona wykonana poprawnie. Jeśli znajdzie się jakaś nieprawidłowość, BMW prawdopodobnie zażąda niemałego odszkodowania. Badaniom została poddana też X-piątka. Jednak w przypadku większego SUV-a uzyskane wyniki były „niezłe lub poniżej certyfikowanego poziomu emisji."

Niewykluczone, że po wielkiej aferze VW, który traci wartość w imponującym tempie, mogą zostać pogrążone inne marki. Ale jeśli ICCT chce wykryć kolejne afery, musi przeprowadzać swoje testy rzetelnie i uczciwie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 121 671 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW | afera w VW

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij