Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

BMW wraca do Hollywood

W 1995 roku James Bond zrobił rynkowy szum wokół modelu Z3 jeżdżąc nim w "Golden Eye". W "Jutro nie umiera nigdy" walczył ze złem za kierownicą 750i, a w "Świat to za mało" ganiał Z8. Ale nie tylko agent 007 korzystał z aut ze śmigłem na masce. W 2002 roku Jason Statham wykorzystywał E38 w swojej pracy jako niezwykły kurier w filmie "Transporter". Rok wcześniej powstał 8-odcinkowy serial "The hire", w którym Clive Owen wykonuje różne misje, wykorzystując w tym celu kilka modeli bawarskiej marki.

Jednak później BMW zrezygnowało ze współpracy z producentami Hollywood i auta tej marki coraz rzadziej pojawiały się w kinach. Ale teraz BMW chce wrócić na plan i zatrudniło w tym celu agencję Propaganda GEM, która reprezentuje takie marki jak Audi, Lamborghini, Nokia, Panasonic, Bulgari, Bang & Olufsen czy Casio.

Propoaganda kończy tym samym 13-letnią współpracę z Audi. To dzięki tej firmie, cztery pierścienie mogliśmy oglądać w takich produkcjach jak "Ja, robot" czy "Iron Man".

Po wycofaniu ze zmagań w Formule 1, budżet marketingowy BMW znacznie urósł i część środków zostanie przeznaczona na branżę rozrywkową, a także na sponsoring letniej olimpiady w Londynie w 2012 roku.

Kiedy zobaczymy nową piątkę na kinowym ekranie? Pewnie szybciej niż się tego można spodziewać...

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 102 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Sześć lat temu BMW opuściło fabrykę snów. Teraz, po rezygnacji w startach w F1 budżet marketingowy dostał zastrzyk świeżej gotówki i marka wraca na duży ekran.
    auto motor i sport, 2009-11-26 09:48:37
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij