Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

BYD e6 Premier – prądem w Amerykanów

W przyszłym miesiącu zobaczymy w Detroit dwa nowe modele, którymi chiński producent chce zawojować amerykański rynek. Pierwszy to rodzinny model e6 Premier, którego baterie przygotowane przy użyciu fosforanu żelaza mają pozwolić na przejechanie bez ładowania do 300 km i rozpędzenie auta do 140 km/h. Drugi to podobno pierwszy na świecie elektryczny SUV z niezależnymi silnikami napędzającymi obie osie. Przednie koła napędza silnik elektryczny o mocy 13 KM, a tylne - drugi, mocniejszy, 100-konny. W trybie elektrycznym auto może pokonać do 60 km, ale będzie dostępne z dwulitrowym silnikiem benzynowym, który zwiększy zasięg pojazdu do 500 km.

Amerykanie z pewnością nie mogą spać z podniecenia na myśl o tych wspaniałych autach, które zobaczą 10 stycznia w Detroit.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Chiny przeprowadzają ofensywę. Po zdjęciach widać, że auto jest takie ..., no w stylu amerykańskim po prostu. Amerykanin John się powinien ucieszyć.
  ~Samuraj002, 2011-01-01 13:37:07
 • avatar
  zgłoś
  "Amerykanie z pewnością nie moga spać z podniecenia na myśl o tych dwóch nowych modelach, które zostaną zaprezentowane w Detroit" Zapewne chodzi o ten fosforan żelaza, który jest czymś w rodzaju bombki ekologicznej , więc po prostu trzeba budować schrony w dzielnicach, gdzie sąsiedzi kupią elektrycznego BYD-a. I koniecznie żaluzje w oknach, by uniknąć brzydoty auta z Chin plus maski z pochłaniaczem zapachu trampek
  airmatic, 2010-12-29 10:55:00
 • avatar
  zgłoś
  Chiński koncern chce zaatakować amerykański rynek dwoma elektrycznymi modelami.
  auto motor i sport, 2010-12-29 08:59:37
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij