auto motor i sport poleca:

"Batmobil" konkurencją dla Range Rovera Evoque: Lexus NF-NX

Poleć ten artykuł:

Luksusowa marka Toyoty zaprezentowała właśnie pierwsze zdjęcia i informacje dotyczące prototypowego SUV-a bazującego na modelu RAV-4

Zobacz całą galerię

Lexus obiecywał, że jego nowy SUV mniejszy od modelu RX, pomimo, iż będzie korzystał z technologii Toyoty RAV-4 nie będzie nawiązywał do niego stylistycznie - udało się to z nawiązką.

Koncepcyjny NF-NX ma za zadanie konkurować z nowocześnie wyglądającym i modnym Range Roverem Evoque, lecz "nowoczesnością" Lexus bije brytyjskiego rywala na głowę. Karoseria "japończyka" jest bardzo kanciasta i ostra - nawet bardziej od Lamborghini Urusa.

Spektakularny przód z wielkimi wlotami powietrza, mimo iż jest wyolbrzymiony, nawiązuje w dużym stopniu do innych samochodów marki - producent zakłada, że prototyp jest blisko produkcji. Ponoć maksymalnie 5 procent projektu wymaga dostosowania do masowej sprzedaży - Lexus nie może sobie pozwolić na utratę konserwatywnej części klienteli.

Jak przystało na Lexusa, auto zostało wyposażone w układ hybrydowy o mocy 200 koni mechanicznych. Kiedy auto trafi do produkcji otrzyma zapewne także 2-litrową jednostkę benzynową o mocy przeszło 200 KM oraz mocniejszy duet silnika spalinowego i elektrycznego.

amis

Tagi: nf-nx | lexus | frankfurt 2013

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij