auto motor i sport poleca:

Batmobil z pawdziwym, odrzutowym silnikiem

Poleć ten artykuł:

Zobacz całą galerię

Bruce w swej karierze człowieka-nietoperza jeździł wieloma wyjątkowymi wynalazkami, ale najbardziej charakterystyczny jest chyba Batmobil z pierwszej, kinowej części przygód Batmana z 1989 roku. Auto było tak niezwykłe i charakterystyczne, że zaraz pojawili się śmiałkowie, budujący i sprzedający jego repliki. Nikomu jednak nie przyszło do głowy, by tak jak w filmowym pierwowzorze, do napędu wykorzystać silnik odrzutowy. Zwykle pod maskę wciska się stare V-ósemki.

Zupełnie inaczej podszedł do tematu Casey Putsch - właściciel firmy zajmującej się restauracją, projektowaniem i budową wszelkiej maści pojazdów. Pomysłowy Amerykanin replikę Batmobila zasilił... odrzutowym silnikiem Boeinga, pracującym jeszcze niedawno w wojskowym śmigłowcu. Silnik ma "tylko" 385 KM mocy, ale na ważący niecałe 1300 kg to moc zupełnie wystarczająca. Producent niestety nie chwali się osiągami swojego dzieła, ale opublikował w internecie materiał wideo, w którym je prezentuje.

źródło: www.toddcooperider.com

Tagi: Batman | Batmobil

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij