auto motor i sport poleca:

Bear Grylls pomagał w konstruowaniu Defendera

Poleć ten artykuł:

Land Rover do pracy nad specjalną wersją Defendera zaprosił 33 gości. Dyrektor Brytyjskiego Czerwonego Krzyża Mike Adamson, syn inżyniera Maurice'a Wilksa, odpowiedzialnego za stworzenie Land Rovera Stephen Wilks, czy survivalowiec i były komandos SAS Bear Grylls.

Land Rover Defender Zobacz całą galerię

Wszystko zaczęło się w 1948 roku. Zaraz po II Wojnie Światowej sytuacja w Europie była bardzo napięta i kolejny konflikt wisiał w powietrzu. Anglicy, nauczeni doświadczeniami poprzedniej wojny stwierdzili, że ich armii brakuje lekkich pojazdów terenowych. I tak narodziła się legenda - Defender.

Po 67 latach produkcji przyszedł czas na jego dwumilionowy egzemplarz. Jest to szczególny jubileusz dla Land Rovera, bowiem w tym roku ma zakończyć się żywot tego auta.

Żeby porządnie uczcić sukces Defendera firma zaprosiła kilkudziesięciu znamienitych gości. Wśród nich znalazł się znany podróżnik i były komandos SAS Bear Grylls, który dołożył swoje pięć groszy. Specjalny samochód pomalowano srebrnym lakierem, dodatkowo okraszono karoserię czarnymi elementami, nie zapomniano także o plakietkach przypominających zasługi Defendera oraz nazwiska zaproszonych gości.

Oprócz tego na lewym przednim błotniku zamontowano kawałek aluminium z wyrytą mapą Red Wharf Bay, miejscu gdzie w 1947 roku narysowano na piasku pierwszy szkic Defendera. Auto posiada kierownicę z prawej strony, ale będzie go mógł nabyć każdy, bowiem auto 16 grudnia zostanie wystawione na aukcję Bonhams w Londynie.

Tagi: Land Rover | Defender

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij