auto motor i sport poleca:

Będzie „M-ka” w dieslu

Poleć ten artykuł:

BMW M5 Zobacz całą galerię

Do takiej wiadomości dotarli dziennikarze portalu thedetroitbureau.com. Rozmawiali oni z Brianem Wattsem - managerem BMW odpowiedzialnym za dział M. Potwierdził on, że BMW rozważa wprowadzenie do produkcji modelu z wysokoprężnym silnikiem, przygotowanego przez dywizję M. Chodzi najprawdopodobniej o najnowszą "piątkę", która w produkcyjnej wersji jako M5 pokazana będzie niebawem we Frankfurcie, a którą opisywaliśmy w sierpniowym numerze auto motor i sport. Żeby jeszcze bardziej namieszać w głowach fanom modeli M, które dotąd zawsze miały silniki niedostępne w "zwykłych" modelach i napęd na jedynie słuszną - tylną oś, "M-ka" z silnikiem wysokoprężnym miałaby mieć napęd na wszystkie koła. Podobno wysoki moment obrotowy, jaki generował będzie silnik byłby trudny do okiełznania w standardowej konfiguracji. A jaki to miałby być silnik? Najprawdopodobniej trzylitrowy, dopasiony o trzy turbosprężarki. Mógłby mieć około 500 KM mocy i prawie 900 Nm momentu obrotowego!

Co ciekawe, auto prawdopodobnie nie będzie sprzedawane jako M5, ale otrzyma oznaczenie podobne jak najnowszy maluch - model 1 M. Mógłby otrzymać oznaczenie 550d xDrive M, czy 550dxM. Jak będzie naprawdę - przekonamy się pewnie niebawem, być może konkretne informacje w tej kwestii zostaną podane we wrześniu we Frankfurcie.

Źródło: thedetroitbureau.com

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 121 671 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW | M5 | 550d | BMW M5 | Frankfurt 2011

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij