auto motor i sport poleca:

Będzie produkcja hybrydowego 918 Spyder

Poleć ten artykuł:

Porsche, 918 Spyder, Concept Zobacz całą galerię

Niemiecki koncern zapowiadał, że produkcja zostanie uruchomiona, jeżeli zakupem auta zainteresowanych będzie minimum 1 000 potencjalnych nabywców. Według raportu z początku lipca, wykonanego dla Bloomberg, jest ich już ponad 2000.

Model koncepcyjny posiadał 3,4-litrowy, benzynowy silnik V8 o mocy 507 KM współpracujący dodatkowo z parą silników elektrycznych o łącznej mocy 221 KM, umiejscowionych na przedniej i tylnej osi. Zawierały one również baterie litowo-jonowe, które pozwalały na pokonanie blisko 26 km korzystając wyłącznie z energii akumulatorów.

W wersji produkcyjnej układ napędowy nie powinien znacznie odbiegać od powyższego, choć nie ma jeszcze oficjalnych informacji na ten temat.

Porsche twierdzi, że hybrydowy ‘supercar' pierwszą setkę powinien osiągać w 3,2 sekundy oraz rozpędzać się do maksymalnej prędkości około 320 km/h, spalając przy tym jedyne 3l/100 km i emitując zaledwie 79g CO2 na kilometr. Poza tym dominować ma także w okrążeniach pomiarowych na wyścigowych torach z czasami lepszymi od swojego poprzednika - Carrery GT.

Cena za jaką można będzie nabyć limitowane Porsche 918 Spyder wynosi około 630 000 dolarów amerykańskich.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 230 510 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Porsche | 918 Spyder

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij