auto motor i sport poleca:

Bentley Continental GT V8 S - stworzony w słusznym celu

Poleć ten artykuł:

Samochód przygotowany przez Bentley'a i Petera Blake'a zostanie zlicytowany podczas tegorocznego "Festiwalu Prędkości" w Goodwood. Pieniądze ze sprzedaży trafią do fundacji Care2Save Charitable Trust, która zajmuje się m.in. opieką paliatywną.

Zobacz całą galerię

Sir Peter Blake, to malarz, przedstawiciel pop artu, który znany jest m.in. jako autor okładki albumu Beatles'ów pt. "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band". W Bentley'u nazwisko artysty pojawia się m.in. na zagłówkach foteli oraz wewnętrznych progach.

Bentley Continental GT V8 S Convertible posiada zielony kolor nadwozia British Racing Green, który kontrastuje z niebieskim (St Luke's Blue). Maska została pomalowana na żółto (Continental Yellow), a ramka grilla w kolorze fuksji. Przednią klapę zdobi ogromne czerwone serce.

W kabinie znajdziemy także różnokolorowe wykończenie, a kierownica zaskakuje czterema kolorami. Z kolei lewarek zmiany biegów jest pokryty różową skórą, a na desce rozdzielczej nie zabrakło fortepianowej czerni. W realizacji "kolorystycznej fanaberii" brytyjskiemu artyście pomagał Bentley Mulliner, czyli dział odpowiedzialny za personalizację i projekty specjalne w marce z Crewe.

Samochód zasila motor V8 bi turbo o pojemności 4 litrów. Jednostka dostarcza 520 KM mocy oraz 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pierwszą setkę samochód osiąga w czasie 4,7 s, a maksymalna prędkość to 300 km/h.

Tagi: Bentley Continental GT Speed

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij