Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Benzyna po 5 zł, a autogaz poniżej 2 zł

Dystrybutor z paliwem

W tym tygodniu w stałych notowaniach cen na stacjach w Polsce, jakie prowadzi regularnie firma doradcza e-petrol.pl, odnotowano dla benzyny 95 średnią cenę ogólnopolską 4,58 zł/l, czyli o 2 gr. więcej niż przed tygodniem. Olej napędowy podrożał najbardziej zauważalnie ze wszystkich typów paliw, bo o 7 gr/l. Autogaz potaniał przeciętnie tylko o 1 gr., do ceny 2,18 zł/l, jednak na pojedynczych stacjach w Polsce Wschodniej towar ten oferowany jest w dawno nie notowanej cenie poniżej 2 zł/l.

W tym tygodniu benzynę najtaniej zatankować można na stacjach w województwie dolnośląskim, zaś najwyższą spośród średnich cen w województwach e-petrol.pl odnotował w opolskim. Olej napędowy najtaniej oferują stacje na Górnym Śląsku, najwyższe ceny w porównaniu z resztą Polski obowiązują w województwie opolskim. Tam też najdrożej zapłacić trzeba przeciętnie za autogaz, najmniej kosztuje on w województwie podlaskim.

Na światowych giełdach cena baryłki ropy naftowej to wciąż wyraźnie ponad 80 USD. Polski złoty utrzymuje względnie stabilny kurs wobec dolara amerykańskiego, nie umacnia się, więc nie tworzy swoistego "bufora", który mógłby np. łagodzić skutki podwyżek światowych dla naszego rynku. Dopóki to się nie zmieni, także ceny paliw w Polsce pozostawać będą na podobnych poziomach, jak obecnie.

Źródło: e-petrol.pl

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Są już w Polsce stacje, gdzie benzyna kosztuje nieco ponad 5 zł - to jednak tylko pojedyncze stacje, koncernowe, a taka cena dotyczy oferowanej przez nie benzyny "uszlachetnianej". Najpopularniejsza benzyna "95" kosztuje wciąż wyraźnie mniej niż wynosi ta psychologiczna bariera. Cena LPG na niektórych stacjach zeszła poniżej poziomu 2 zł/l.
    auto motor i sport, 2010-04-21 10:22:58
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij