auto motor i sport poleca:

Benzyna średnio prawie po 4 zł

Poleć ten artykuł:

Dystrybutor z paliwem

Ceny paliw na rynku polskim zależą m.in. od notowań międzynarodowych ropy naftowej i paliw, a jeśli o nie chodzi to w najbliższych dniach mogą zapaść dość istotne rozstrzygnięcia.

W stałych notowaniach, jakie prowadzi e-petrol.pl, benzyna "95" umocniła się w porównaniu do zeszłego tygodnia o 10 gr. Na wielu stacjach w całej Polsce paliwo to kosztuje już ponad 4 zł/l. Olej napędowy odnotował 1 gr. spadku przeciętnej ogólnopolskiej ceny, do poziomu 3,52 zł/l. Autogaz pozostał na niezmienionym poziomie 1,67 zł/l i utrzymuje wyjątkowo wysoką konkurencyjność cenową w stosunku do innych, powszechnie dostępnych, paliw.

Ropa naftowa, mimo nienajlepszego obrazu fundamentalnego tego rynku (rosnące zapasy, słabnący popyt), tak jak to piszemy od kilku tygodni wcale jednak nie potaniała, co więcej, od kilku dni drożeje. Osiągnęła teraz poziom nieco ponad 54 USD dla baryłki surowca na giełdzie w Londynie. To poziom najwyższy od kilku miesięcy. W najbliższych dniach poznamy całą serię danych, które zadecydują o tym, czy marsz w górę będzie trwać dalej. Najpierw, dziś i jutro, cotygodniowe dane o zapasach ropy i paliw w USA za miniony tydzień (od pewnego czasu surowca nieprzerwanie przybywa, zmiana tego trendu na pewno wywołałaby żywą reakcję dealerów), w czwartek wyniki oceny sytuacji banków w USA przez tamtejsze władze, a w piątek comiesięczne dane o bezrobociu w największej gospodarce świata (istotne z punktu widzenia stanu globalnej gospodarki, która bezpośrednio przekłada się na zapotrzebowanie na energię). Wygląda więc na to, że po dość długim okresie stabilizacji notowań ropy i paliw, po tym tygodniu, w zależności od wydźwięku danych, mogą one nieco się ożywić.

Źródło: e-petrol.pl

Tagi: paliwo | ceny paliw | benzyna | olej napędowy

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij