auto motor i sport poleca:

Bertone Mantide - futurysta

Poleć ten artykuł:

Bertone Mantide Zobacz całą galerię

Corvette, dzięki swojej konstrukcji, wykorzystującej porządną ramę, na której spoczywa plastikowe nadwozie, jest idealną wręcz bazą do budowy własnej wizji samochodu. Do tej pory powstało bardzo wiele projektów na bazie tego amerykańskiego sportowca, ale żaden nie był oparty na najmocniejszym aucie General Motors w historii, czyli na odmianie ZR1.

Mantide czerpie inspiracje z przemysłu lotniczego oraz bolidów Formuły 1. Wygląd samochodu jest bardzo radykalny, szczególnie z tyłu nadwozia, gdzie uwagę zwracają głęboko osadzone reflektory oraz trapezoidalny czarny pas, przywodzący na myśl wylot odrzutowego silnika.

Przód nadwozia jest już mniej oryginalny, natomiast z boku uwagę przykuwają "kwadratowe" nadkola i spoilery boczne, których celem jest wytworzenie jak największej siły dociskowej przy podróżowaniu z dużą prędkością. Bertone nie ukrywa, że jego model opracowany został z wykorzystaniem tunelu aerodynamicznego.

Pod maską Mantide pracuje silnik V8 ze sprężarką mechaniczną o mocy 647 koni mechanicznych. Dzięki masie własnej mniejszej o 100 kg, co zawdzięcza elementom nadwozia z włókna węglowego, lekkim kołom oraz sportowym fotelom we wnętrzu, Bertone ma jeszcze lepsze osiągi od Corvette ZR1.

Pierwsze 100 km/h auto osiąga po upływie jedynych 3,2 sekundy i prędkość maksymalną 351 km/h.

 

Tagi: Bertone | Mantide | salon samochodowy | Szanghaj | Corvette | ZR1

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij