auto motor i sport poleca:

Brabus szykuje swojego Smarta ForFour

Poleć ten artykuł:

Brabus, czyli nieco mniej popularny niż AMG tuner modeli Mercedesa zabrał się do pracy nad Smartem ForFour. Jego debiut być może już we wrześniu. 

Kiedy myślimy o firmach tuningowych, które znane są z przerabiania Mercedesów zawsze do głowy przychodzi AMG i Brabus. Kolejność nie jest przypadkowa. Brabus od lat żyje w cieniu należącego w całości do Mercedesa AMG. Ale w odróżnieniu do swojego konkurenta Brabus nie brzydzi się „dłubać” w modelach Smarta, który przecież należy do Mercedesa.

Jakiś czas po debiucie Smarta ForFour panowie z Brabusa zakasali rękawy i wzięli się do pracy nad wydłużoną wersją miejskiego samochodzika. Efekt ich wysiłku jeździ już po publicznych drogach i odbywa swoje przedprodukcyjne testy. Ponieważ jednak widoczny na zdjęciach Smart nie jest jeszcze skończoną, finalną wersją, to należy umieścić go w szufladzie z innymi prototypami, które dały się uwiecznić na szpiegowskich zdjęciach.

   

Przyłapany model jest praktycznie pozbawiony jakiegokolwiek kamuflażu. Z łatwością więc dostrzegamy lekko zmodyfikowane zderzaki, obniżone zawieszenie, czy też słusznych rozmiarów alufelgi. Z tyłu możemy zaobserwować też dwie końcówki wydechu, które umacniają nas w przekonaniu, że to zespół Brabusa maczał palce przy tworzeniu tego „kieszonkowego” hot-hatcha.

Standardowy ForFour do swojego napędu korzysta z 3-cylindrowego silniczka o pojemności 900cm3, z którego wykrzesano 90 KM. Bardzo możliwe jest, że „pod maskę” (silnik umiejscowiony jest z tyłu) Smart ForFour by Brabus trafi ta sama jednostka, lecz po małym zastrzyku mocy ok. 30-40 KM. „Smarcik” będący siostrzanym modelem dla Renault Twingo swoją premierę odbędzie prawdopodobnie na wrześniowych targach we Frankfurcie. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Smart | Forfour | Brabus | spy-shots | zdjęcia szpiegowskie

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij