Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.5

Bugatti Chiron - oficjalna zapowiedź

Bugatti Chiron będzie następcą potężnego Veyrona, choć jego nazwa nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Teraz do sieci wyciekł oficjalny konspekt nowego modelu.

Konrad Maruszczak 2015-11-28
Zapowiedź Bugatti Chirona

Już wiemy, kiedy możemy spodziewać się premiery Bugatti Chirona. Atmosferę w sieci podgrzał konspekt, który marka z Molsheim rozesłała do indywidualnych klientów, którzy prawdopodobnie wyrazili zainteresowanie nowym modelem. Przypomnijmy, że do Bugatti wpłynęło już 120 takich próśb.

Na podstawie załączonego zdjęcia niewiele możemy powiedzieć o stylistyce. Możemy jedynie spekulować o wyglądzie auta zbliżonym do konceptu, pokazanego we Frankfurcie.

Przypomnijmy, że Chirona będzie napędzała udoskonalona jednostka z modelu Veyron. Pod maską znajdziemy więc 8-litrowe W16 o mocy ok. 1500 KM i 1500 Nm. Dzięki ultraszybkiej skrzyni DSG nowe Bugatti będzie w stanie osiągnąć 100 km/h w czasie ok. 2,3 s. Sprint do 300 km/h ma zająć ok. 15 s. Chodzą plotki, że Bugatti chce sięgnąć po kolejny rekord prędkości i Chironem rozpędzić się do magicznej granicy 500 km/h. Czy im się uda?

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij