auto motor i sport poleca:

Bugatti Chiron - znamy prędkość maksymalną

Poleć ten artykuł:

Następca Veyrona zostanie zaprezentowany oficjalnie na targach w Genewie. Oczywiście mówimy tu o szerszej publiczności. Dla potencjalnych klientów miała odbyć się już zamknięta impreza.

Bugatti Chiron

Informacja o osiągach Bugatti Chiron wypłynęła z Czech. To tam, Bugatti miało zorganizować zamkniętą prezentację, na której obecni byli potencjalni klienci marki. Producent z Molsheim zbuduje tylko 500 egzemplarzy. Cała produkcja przewidziana jest na dwa rodzaje nadwozia. W 2018 roku najwcześniej powinniśmy zobaczyć auto z nadwoziem Targa.

Chiron napędzany będzie przez silnik W16 o pojemności 8 litrów. Jednostka dostanie wsparcie od czterech turbosprężarek. Moc szacowana jest na 1500 KM, zaś moment maksymalny ma wynieść 1500 Nm. I teraz czas na niepotwierdzone rewelacje, które wypłynęły z Czech. Pierwszą setkę Chiron ma osiągać po upływie zaledwie 2,2 sekundy, a maksymalna prędkość sięgnie 467 km/h. Dane robią wrażenie. Nie jest jednak jasne, czy mówimy tu teoretycznej prędkości szczytowej, czy może Bugatti będzie chciało zaatakować taki wynik i pobić kolejny rekord prędkości.

Z drugiej strony 467 km/h nie jest wynikiem nieosiągalnym dla konkurencji. Nie znamy jeszcze faktycznych osiągów Koenigsegga Regery, a w zakamarkach amerykańskich fabryk pracują nad kolejnym ultraszybkim SCC Ultimate Aero. Na razie pozostaje nam czekać na oficjalne doniesienia z Molsheim, a Bugatti może Chirona przedstawić światu już nie długo.

Rocznie będzie powstać 100 egzemplarzy Chirona, co daj nam 5-letni cykl produkcji. To o połowę krótszy czas niż w przypadku Veyrona. Cena auta ma oscylować w okolicach 2 mln euro.

Tagi: Bugatti | Bugatti Chiron

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij