Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Cadillac Ciel – „Amerykanin” pełną gębą! (wideo)

Cadillac Ciel Cadillac Ciel

Cadillac przywiózł koncepcyjnego Ciela na Pebble Beach Concourse. Nazwa auta to francuskie słowo oznaczające niebo, wymawia się ją "si-el" (C-L), więc przy okazji ma podkreślać piękno wybrzeża Kaliforni, gdzie model jest prezentowany.

Ciel to wielki kabriolet, przygotowany w stylu retro I nawiązujący stylem do klasycznych, amerykańskich krążowników sprzed lat. Retro jest jednak wyłącznie z zewnątrz - pod karoserią ukryto najnowsze zdobycze techniki, z hybrydowym napędem na czele. Oprócz jednostki elektrycznej składa się na nieci 3,6-litrowy silnik V6. Zespół napędowy generuje 425 KM mocy i 540 Nm momentu obrotowego - zupełnie przyzwoicie, jak na taki wielki, drogowy statek.

Inżynierowie GM usunęli środkowy słupek auta, a drzwi otwierają się "na szafę". W nadkola wciśnięto 22-calowe felgi aluminiowe, a z przodu znalazł się wielki, błyszczący chromem grill. Wnętrze prezentuje się doskonale - za dobry efekt odpowiada drewno z włoskiej oliwy, szczotkowane aluminium i skóra. Pięknie. Zobaczcie sami. Szkoda, że nie ma najmniejszych szans na wprowadzenie tego cuda do produkcji...

 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Szkoda, że nie zobaczymy go w produkcji seryjnej. Amerykański krążownik szos z krwi i kości. Dobrze, że producenci pozwalają nam jeszcze oglądać takie samochody, bo bez nich motoryzacja byłaby nudna.
  ~Samuraj, 2011-08-19 11:18:03
 • avatar
  zgłoś
  Tęsknisz za wielkimi, amerykańskimi krążownikami? Oto ich dzisiejszy odpowiednik.
  auto motor i sport, 2011-08-19 08:33:19
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij