auto motor i sport poleca:

Cadillac Converj uśmiercony

Poleć ten artykuł:

Cadillac Converj Zobacz całą galerię

General Motors nie będzie produkować pięknego Converja o napędzie elektrycznym, gdyż takie auto według przedstawicieli marki skazane byłoby na pożarcie. Cadillac, oparty na platformie Volta, po pierwsze pod względem osiągów nie byłby w stanie konkurować z hybrydami, a po drugie - kosztowałby krocie.

Przypomnijmy, że koncepcyjny Converj napędzany był silnikiem elektrycznym o mocy 161 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 370 Nm. Podobnie jak Volt, Cadillac między przednimi kołami miał drugą jednostkę napędową - benzynową o pojemności 1.4 litra - działającą jak prądnica, ładująca akumulatory. Dzięki temu, zasięg auta, wynoszący jedynie 40 mil, mógł zdecydowanie wzrosnąć.

W przypadku Volta problem polega na tym, że użyte do jego produkcji akumulatory kosztują ponad 16 tysięcy dolarów, podczas gdy w innych autach kwota ta jest zdecydowanie niższa, kształtując się na poziomie 10 tysięcy dolarów.

 

Tagi: Cadillac | Converj | produkcja | Chevrolet | Volt | General Motors

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij