auto motor i sport poleca:

Cadillac Urban Luxury Concept – miejski luksus

Poleć ten artykuł:

Cadillac Urban Luxury Concept Zobacz całą galerię

Zgodnie z przeznaczeniem auto ma się wyróżniać niewielkimi gabarytami nadwozia, ale jak zapewnia producent, w środku wygospodarowano dużo miejsca dla czterech pasażerów. Z rozstawem osi 2,46 metra i długością całkowitą wynoszącą 3,83 metra koncepcyjny pojazd Cadillaca nie będzie konkurował z Smartem ForTwo czy Astonem Mertinem Cygnetem, ale jak na standardy amerykańskiej marki to prawdziwy maluch.

By wsiąść do środka trzeba unieść wielkie drzwi, które odchylają się do góry i do przodu, co ma ułatwiać zajmowanie miejsc na ciasnych parkingach. Uniesienie drzwi otwiera wygodny dostęp zarówno do przedniego jak i tylnego rzędu foteli. W środku zamiast zestawu zegarów jest wyświetlacz LCD, a zamiast przycisków - umieszczony w podłokietniku ekran dotykowy. Znajdziemy tam również cztery oddzielne fotele i raczej kosmetyczny bagażnik.

Źródłem napędu tego pojazdu ma być hybrydowy układ, w którego skład poza silnikiem elektrycznym wejdzie turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności jednego litra. Według założeń producenta auto będzie zużywało w jeździe miejskiej tylko 4,2 litra benzyny na 100 km.

Jak Wam się podoba? Czy sądzicie, że Amerykanie daliby się skusić na takiego mieszczucha?

Tagi: Cadillac | Urban Luxury Concept

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij