Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Cajun – z fabryki w Lipsku

Porsche Cajun Porsche Cajun

Mniejszy SUV Porsche powstawać będzie w tej samej fabryce co jego starszy, większy brat - w zakładach w Lipsku. Na tę okoliczność zbudowana zostanie nowa linia produkcyjna i lakiernia, która będzie w stanie obsłużyć dodatkową produkcję. Przygotowanych zostanie tysiąc nowych miejsc pracy. Pierwsze egzemplarze Cajun wyjadą z fabryki w 2013 roku.

Cajun powstanie na platformie Audi Q5, ale zamiast 2.0 TFSI pod jego maskę trafią trzylitrowe V-szóstki. Słabsza ma mieć 290 KM, a mocniejsza, wsparta turbosprężarkami - ok 350.

Na celowniku nowego Porsche, które ma przyciągnąć do marki młodszych klientów znajdzie się głównie BMW X3 i Mercedes GLK. Czy konkurencja powinna się już martwić?

Póki co Porsche nie zdradziło jak będzie wyglądał nowy model. W sieci nie brakuje jednak artystycznych wizji. Znajdziecie je w galerii obok.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 232 320 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  To pewnie będzie ten najbardziej Premium minisuv, natomiast przedstawione wizualizacje są dosyć zabawne (przód wygląda nieco komicznie z tymi wydłużonymi reflektorami). Faktycznie baby.
  ~Samuraj, 2011-03-17 21:15:25
 • avatar
  zgłoś
  Nieźle kombinują - praktycznie koncern VW będzie miał 3 oferty w minisuvach - Cajun, Q5 i Tiguana. W każdym zakresie cenowym. Być może będzie bardziej popularny niż Q5 (więcej jeździ większych Q7), ale popularności Tiguana raczej nie osiągnie. Zresztą chyba nie o to im chodzi, choć pewnie byliby zadowoleni z takiej sprzedaży.
  ~misza, 2011-03-17 19:19:18
 • avatar
  zgłoś
  Porsche wybrało fabrykę w której będzie powstawać „baby Cayenne".
  auto motor i sport, 2011-03-17 09:23:25
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij