Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Camaro na śniegu

Chevrolet Camaro Chevrolet Camaro

Nie ma czasu do stracenia, tym bardziej że najgroźniejszy konkurent - Dodge Challenger - powoli wjeżdża do salonów sprzedaży. Camaro, za którego opracowywanie odpowiedzialny jest australijski Holden, przechodzi właśnie intensywne testy na kole podbiegunowym.

Pod jego maskę zawita najprawdopodobniej wielki, klasyczny 6-litrowy silnik V8 o mocy przekraczającej 400 koni mechanicznych. Będzie on wyposażony w specjalny system, odłączający rząd cylindrów przy spokojnej jeździe. Jest to podobne rozwiązanie do tego, stosowanego w silniku V8 HEMI, montowanego między innymi w Chryslerze 300C.

W aucie zastosowano niezależne zawieszenie tylne, którego na przykład nie ma w innym amerykańskim klasyku - Fordzie Mustangu. Dobrą informacją dla fanów dużych kół jest to, że w nadkolach Camaro zmieszczą się felgi 21-calowe!

Samochód ma być produkowany w kanadyjskiej fabryce Chervoleta. Kabriolet na jego bazie pojawi się najprawdopodobniej w 2010 lub 2011 roku.

Informacja własna

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  co tu dużo mówić, jakby takie cudo jeździło u nas w Polsce też by robiło furore. swoją drogą - bardzo ciekawy kamuflaż.
  ~palnick, 2008-02-25 19:21:18
 • avatar
  zgłoś
  Zrobił furorę? Mi się nie podoba... Ale nie przepadam za takimi samochodami
  ~Szopa, 2008-02-25 18:33:22
 • avatar
  zgłoś
  Jego piękny koncept robił furorę wszędzie tam, gdzie się pojawiał. Nowy Chevrolet Camaro jest coraz bliżej seryjnej produkcji.
  auto motor i sport, 2008-02-25 15:36:20
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij