auto motor i sport poleca:

Camaro z sercem ZR-1

Poleć ten artykuł:

Fesler-Moss Camaro Limited Edition Zobacz całą galerię

Prezentowane auto kosztuje tyle, co Corvette ZR1 i Chevrolet Camaro SS razem wzięte. A więc okrągłe 150 tysięcy dolarów lub 110 tysięcy dolarów, jeśli do przeróbek dostarczyć własne Camaro.

O tym, że firma Fesler-Moss to nie żaden tam pierwszy lepszy tuner świadczy fakt, że Jon Moss przez długi czas pracował jako inżynier w General Motors.

Auto wyróżnia się przede wszystkim doładowanym mechanicznie, 6,2-litrowym silnikiem V8 o nazwie LS9. Jego 647 koni mechanicznych przenosi Corvette ZR-1 do 100 km/h w czasie 3,5 sekundy i zapędza wskazówkę prędkościomierza do 330 km/h.

W przypadku Camaro należy spodziewać się podobnych osiągów. Fesler-Moss dla jak najlepszych wrażeń z jazdy wprowadził do swojego projektu szereg zmian. Nowe są m.in. sportowe zawieszenie, układ hamulcowy z sześciotłoczkowymi zaciskami, czy też układ wydechowy.

Auto ma sześciostopniową przekładnię mechaniczną z Corvette ZR-1 i porusza się na przeogromnych, 22-calowych felgach aluminiowych.

Fesler-Moss planuje roczną produkcję 60 sztuk Camaro Limited Edition. Dla tych, którzy zdecydują się na zakup auta czeka dwudniowy kurs w szkole jazdy wyścigowej.

 

Tagi: Camaro | ZR-1 | Fesler-Moss | tuning | Corvette | Chevrolet

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij