auto motor i sport poleca:

Ceny paliw Polsce stabilne, jest nadzieja na obniżkę

Poleć ten artykuł:

Dystrybutor z paliwem

W stałych notowaniach cen paliw na polskim rynku detalicznym, jakie prowadzi firma doradcza e-petrol.pl, w tym tygodniu wartości niewiele różnią się od ubiegłotygodniowych. Za litr benzyny 95 zapłacić trzeba teraz przeciętnie w Polsce 4,26 zł/l, czyli tyle samo co w zeszłym tygodniu. Litr oleju napędowego wyceniany jest przeciętnie na 3,78 zł, czyli o symbolicznego grosza niżej niż przed tygodniem. Autogaz kosztuje średnio 2,06 zł/l, czyli też stracił na wartości grosz.

Ostatnie wydarzenia na międzynarodowych rynkach paliwowych dają jednak powód do oczekiwania na ruch w dół w Polsce w nadchodzących dniach. Cena baryłki ropy przez kilka dni pod rząd w zeszłym tygodniu spadała, opuszczając zajmowany od października rejon 75-80 USD i spadając w okolice 72 USD (mówimy o ropie typu Brent, notowanej na giełdzie w Londynie, wyznacznikowej dla transakcji m.in. na rynku europejskim). Pociągnęło to za sobą też obniżkę w notowaniach cen paliw gotowych. Wprawdzie jednocześnie słabnie polska złotówka wobec dolara amerykańskiego (ceny światowe są wyrażone w dolarach), co powoduje że przelicznik staje się mniej korzystyny z punktu widzenia kupujących paliwa w Polsce, ale w ostatecznym rozrachunku polscy hurtownicy mogli w ostatnim czasie obniżać swoje cenniki. Na stacjach można więc w najbliższych dniach oczekiwać korekty w dół, zwłaszcza tych, gdzie ceny odstają wyraźnie od średniej ogólnopolskiej i od obiektów w ich bezpośredniej okolicy. Średnio wynieść ona powinna 5-10 gr. dla benzyny i oleju napędowego. Większym zmianom nie powinny natomiast podlegać ceny autogazu.

Źródło: e-petrol.pl

Tagi: ceny paliw | benzyna | olej napędowy | paliwo

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij