auto motor i sport poleca:

Chabry z poligonu

Poleć ten artykuł:

Jeśli codziennie zasypiasz mając pod powiekami bolid Kubicy lub pustynne rajdówki Dakaru - nie siedź jak kołek. Jest szansa na karierę. I nie jest za późno.

Rajd Berlin-Wrocław Zobacz całą galerię

Dogonienie Kubicy i wejście w światek F1 może być trudne. Pokonanie Sahary też nie jest najłatwiejsze. Ale jest wielka impreza, w której Twój udział może być realny. To największy w Europie rajd terenowy Berlin-Wrocław, przechrzczony ostatnio na Drezno-Wrocław.

Organizator dopuszcza udział amatorów bez licencji wyczynowej i można też jechać wszystkim, co się rusza (motory, quady, samochody zwykłe i ciężarówki). We wszystkich klasach nie tylko sprzęt "sklepowy", ale wszelkie najbardziej cudaczne samoróby - przedziwne, ale widowiskowe "wynalazki". Trasa kosmiczna, więc adrenalina też kosmiczna. Trwa tydzień. Jak leczony lub nie leczony katar. Tylko tu nikt nawet nie próbuje nikogo leczyć. A nowe ogniska epidemii ogarniają coraz nowe kraje. Sam dwa lata temu przejechałem ten rajd jako zawodnik. Ciężarówką!

W tym roku postanowiłem nadążyć za rajdem samochodem terenowym. Początkowo miał to być nowy Land Rover Discovery, ale mógłby tego nie przeżyć, a na pewno stałby się bardzo nienowy i ostatecznie znalazłem się za kierownicą wiekowego, ale niezniszczalnego Defendera, należącego do "Moliego" - Pawła Molińskiego, tegorocznego pogromcy Sahary (cię- żarówką serwisował w Afryce Alberta Gryszczuka). Uzbrojone po zęby auto (siekiery, łopaty, wyciągarka i... odpowiednie naklejki pozwalające na wjazd wszędzie i jazdę po trasie) wyglądało groźnie. Z fotografikiem Jackiem Januszem chciałem dotrzeć wszędzie, a więc tam, gdzie kamery i aparaty fotograficzne nie wyposażone w helikopter nie docierają.

Start w Dreźnie. Bajkowa sceneria starego miasta. Starterem - królowa Sahary Jutta Kleinschmidt. Auta jeszcze czyste. Twardo pod kołami. Miłe złego początki. Po chwili prolog. Za-ledwie kilka kilometrów sztucznie wykopanych rowów i wertepów. Mniej wprawni utykają w wądołach już na pierwszym kilometrze. W rywalizacji kilkuset załóg rewelacyjnie spisują się Polacy. Wygrywa Szwagrzyk, a tuż za nim Gryszczuk i Kozioł. W quadach Kretkiewicz przed Bujańskim, a w ciężarówkach Ostaszewski trzeci. Rajd przejeżdża na polską stronę.

Tagi: rajd terenowy | Berlin-Wrocław | Drezno-Wrocław | terenówka

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij