auto motor i sport poleca:

Chevrolet Volt – galeria zdjęć

Poleć ten artykuł:

Chevrolet Volt Zobacz całą galerię

Dziecko General Motors charakteryzuje się bardzo opływową sylwetką nadwozia. Na przykład mocno nachylone szyby przednia i tylna pomagają zmniejszyć turbulencje i opór powietrza, a tylny spoiler w odpowiedni sposób kieruje strumień powietrza.

Volta napędza silnik elektryczny o mocy 150 koni mechanicznych, który "karmiony" jest 16-kWh akumulatorem litowo-jonowym. Po wyczerpaniu energii akumulatora, silnik spalinowy, zasilany benzyną lub etanolem E85, zaczyna dostarczać energię elektryczną, zasilając elektryczną jednostkę napędową auta i jednocześnie ładując akumulator.

Auto Chevroleta może być podłączane do ładowania przy pomocy standardowego, domowego gniazdka elektrycznego. Akumulator Volta ładuje się w czasie nie dłuższym niż 3 godziny, co oznacza, że jego pełne naładowanie będzie kosztowało nie mniej niż jeden euro!

Chevrolet Volt, który na zdjęciach jest zaprezentowany w produkcyjnej postaci, wytwarzany ma być od 2010 roku. Pewne jest, że musi kosztować poniżej 30 tysięcy dolarów. Na przykład Toyota Prius wyceniana jest na 22 tysiące dolarów.

Źródło: Chevrolet

 

Tagi: Chevrolet | Volt | auto elektryczne | akumulator | napęd elektryczny

Oceń artykuł:

4,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij