Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Chrysler wstrzyma produkcję!

Fabryka GM w Saragossie Fabryka GM w Saragossie

Produkcja w 30 zakładach ma ruszyć 19 stycznia, choć będą też takie fabryki, w których zostanie ona uruchomiona dopiero w lutym. Przypomnijmy, że sprzedaż aut koncernu Chrysler, w tym takich marek, jak Dodge i Jeep, spadła w listopadzie o 47% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Jeśli Chrysler nie otrzyma wsparcia od amerykańskiego rządu, to z początkiem przyszłego roku może mu zabraknąć pieniędzy na prowadzenie działalności operacyjnej.

Także General Motors boryka się ze sporymi problemami. Wczoraj przedstawiciele tego koncernu zapowiedzieli, że wstrzymają budowę fabryki silników do hybrydowego Chevroleta Volta.

Agencja Associated Press donosi, że GM jeszcze przed końcem bieżącego roku potrzebuje 4 mld dolarów na uregulowanie zobowiązań wobec dostawców.

Również Ford - trzeci, co do wielkości koncern amerykański - boryka się ze sporymi problemami finansowymi, jednak i tak znajduje się w lepszej kondycji, niż Chrysler i General Motors.

Niedawno amerykański rząd odrzucił propozycję pomocy trzem gigantom motoryzacyjnym, ale niewykluczone jest, że administracja prezydenta Busha przeznaczy część z puli 700 mld. dolarów, które mają otrzymać banki na wykup "toksycznych" aktywów.

Źródło: onet.pl

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 250 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij