auto motor i sport poleca:

Ci to kupują – rynek chiński

Poleć ten artykuł:

Chińskie auta

W samym tylko czerwcu Chińczycy kupili tyle aut osobowych, ile w Polsce nie sprzedaje się nawet przez dwa lata. Wynik wyniósł aż 872 900 egzemplarzy. Łącznie z samochodami ciężarowymi i dostawczymi rynek chiński w czerwcu wchłonął aż 1,14 mln sztuk, co oznacza rezultat lepszy o 36,5% niż rok wcześniej. To już czwarty miesiąc z rzędu, gdy wynik przekracza pułap 1.1 mln sztuk.

W pierwszym półroczu Chińczycy zakupili łącznie 6,099 egzemplarzy samochodów (w tym 4,534 aut osobowych), co daje wynik lepszy o 17, 69% niż przed rokiem. W tym samym czasie z chińskich fabryk samochodów zjechało zaś 5,99 mln aut, czyli o 15,22% więcej niż w 2008 roku.

Tak świetne wyniki sprzedaży samochodów w Chinach są też zasługą działań tamtejszego rządu, który wprowadził niższe podatki czy też zastosował specjalne dotacje dla rolników.

W pierwszej połowie 2009 roku chińscy wytwórcy wprowadzili na rynek 89 nowości, czym ustanowili nowy rekord lokalnego przemysłu motoryzacyjnego. Na tą liczbę składają się 73 samochody osobowe, 9 terenówek, 6 vanów oraz 1 crossover.  Tylko 10 z pojazdów osobowych to światowe premiery, natomiast reszta to pojazdy po mniejszych lub większych modernizacjach. W przypadku SUV-ów tylko 2 modele są nowościami.

Analitycy prognozują całoroczną sprzedaż na ponad 11 mln aut. Wcześniejsza prognoza z kwietnia zakładała uzyskanie wyniku na poziomie 10,2 mln aut.

Źródło: Samar

 

Tagi: rynek chiński | Chiny | sprzedaż samochodów | rekord | sprzedaż | czerwiec

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij