Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Citroen C-Elysee: nowa broń Sebastiena Loeba

Przyszły sezon w serii WTCC zapowiada się na arcy-ciekawy - do gry wchodzi Citroen i Sebastien Loeb, którego główną bronią będzie ten oto C-Elysee.

Citroën C-Elysee WTCC

Citroen C-Elysee miał zdobywać klientów, którzy chcą mieć duże auto za stosunkowo niewielkie pieniądze – takie było pierwotne założenie. Teraz jednak do gry wchodzi Sebastien Loeb, mistrz kierownicy, który w rajdach zdobył wszystko (i nie zanosi się na to, żeby ktoś szybko dogonił go w klasyfikacji na najlepszego kierowcę wszech czasów).

W 2014 r. Loeb będzie startował w serii wyścigów WTCC, czyli samochodów turystycznych. Również dla Citroena będzie to pierwszy sezon w tej serii. Kierowcy będą się ścigać na torach m.in. w Ameryce Południowej, Maroku, Chinach i Rosji.

Loeb będzie miał w swoich rękach 380-konną maszynę (o maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm) napędzaną przez 1,6-litrowy silnik, który używany był również w modelu DS3 WRC. Waga auta to 1100 kg (wraz z kierowcą).

amis

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 44 990 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Przyszły sezon w serii WTCC zapowiada się na arcy-ciekawy - do gry wchodzi Citroen i Sebastien Loeb, którego główną bronią będzie ten oto C-Elysee.Zobacz artykuł
    auto motor i sport, 2013-07-25 15:55:29
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij