auto motor i sport poleca:

Citroën C4 WRC HYbrid4 na oesach!

Poleć ten artykuł:

Citroën C4 WRC HYbrid4 Zobacz całą galerię

Citroën C4 WRC HYbrid4 stworzony został na bazie modelu uczestniczącego w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. System elektrycznego napędu stanowi uzupełnienie silnika spalinowego, skrzyni biegów i układu przeniesienia napędu znanego z wersji WRC.

Zastosowanie dodatkowego akumulatora Ion Lithium o 990 ogniwach, umieszczonego nad zbiornikiem paliwa oraz silnika generującego na tylną oś moc rzędu 125 kW, zwiększa całkowity ciężar pojazdu o 150 kg.

"System ten, opracowany przez Citroën Racing, daje kierowcy możliwość wyboru jednego z czterech trybów funkcjonowania" - wyjaśnia Didier Clément, inżynier odpowiedzialny za przygotowanie samochodów. "Citroën C4 WRC HYbrid4 zachowuje się identycznie jak model C4 WRC rywalizujący obecnie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata" - dodaje.

Układ hybrydowy zaopatrzony jest w system odzyskiwania energii w trakcie hamowanie. Na odcinkach dojazdowych i w parku maszyn, tryb elektryczny z odzyskiwaniem energii zapewnia redukcję emisji spalin, zwiększenie zasięgu i odciążenie silnika spalinowego. Ponadto tryb boost, wykorzystujący jednocześnie moc silnika spalinowego i elektrycznego, może zostać uruchomiony w celu uzyskania dodatkowego momentu obrotowego w postaci 300 Nm.

"W trybie elektrycznym mogliśmy przejechać przez miasteczko samochodem rajdowym nie robiąc absolutnie żadnego hałasu. To ogromna korzyść dla środowiska i komfort dla załogi na odcinkach dojazdowych" - twierdz Dani Sordo, kierowca rajdowy

"Na odcinkach specjalnych, ogólne zachowanie auta trochę różni się od zachowania C4 WRC, głównie z powodu większego obciążenia tylnej osi. Tryb boost pozwala w wybranym momencie na uzyskanie dodatkowego momentu obrotowego podczas przyspieszenia. Rezultat jest imponujący" - zauważa kierowca po kilku pierwszych kilometrach przejechanych w  trybie termicznym po drodze zamkniętej dla ruchu.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, suv-5, van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Citroen | C4 | WRC | HYbrid4 | hybryda | samochód rajdowy

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij