auto motor i sport poleca:

Citroen C5 – paryski lifting

Poleć ten artykuł:

Citroen, C5 Zobacz całą galerię

Francuski producent odświeżył zarówno sedana jak i wersję kombi. Nadwozie, wprowadzone do sprzedaży w 2008 roku jest jeszcze całkiem świeże, więc zmiany stylistyczne ograniczono do minimum - z przodu w kloszach reflektorów zagościły diody LED pełniące rolę oświetlenia dziennego, a z tyłu znalazły się przeprojektowane szkła lamp, z bezbarwną środkową częścią, nazwane Dark Crystal.

"Cepiątka" zyskała na "wyglądzie" pod maską. W ofercie znajdzie się nowy silnik e-HDi i kolejna generacja silnika wysokoprężnego o pojemności 2,2 litra.

Pierwszy z wymienionych - e-HDi - to 110-konny silnik o pojemności 1,6 stworzony w ramach koncepcji nazwanej przez Citroena "micro hybryd technology". Oznacza to, że doposażono go w system stop-start i alternator, który jest ładowany podczas hamowania. Model ten dostępny będzie z elektroniczną skrzynią EGS6 z łopatkami przy kierownicy i oponami o obniżonych oporach toczenia. Wszystkie wymienione modyfikacje mają sprawić, że C5 w odmianie e-HDi będzie zużywał tylko 4,6 litra ON na 100 km i emitował 120 g CO2 na kilometr.

Drugi z wymienionych silników - 2,2-litrowy - będzie miał teraz 200 KM mocy i 450 Nm momentu obrotowego. Z sześciobiegową, automatyczną skrzynią ma przyspieszać do 100 km/h w 8,3 sekundy i rozpędzać się do 230 km/h. Będzie średnio palił 5,9 l/100 km i emitował 159 g CO2 na kilometr.

Odświeżone C5 ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 105 590 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Citroen | C5 | lifting | Paryż 2010

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij