auto motor i sport poleca:

Corvette Grand Sport znowu w ofercie

Poleć ten artykuł:

Corvette Grand Sport

Odmiana Grand Sport zastępuje pakiet Z51. Tylne koła napędzane są przez 6,2-litrowy motor V8 o mocy 430 koni mechanicznych i momencie o wartości nawet 575 Nm. W opcji jest jednak zmodyfikowany układ wydechowy, który pozwala na osiągnięcie 436 koni mechanicznych i 580 Nm momentu. W porównaniu do pozostałych modeli z serii LS3 ta Corvette przyspiesza od 0 do 60 mil na godzinę o 0,2 sekundy krócej.

Klienci będą mogli wybierać jaką skrzynię chcą obsługiwać. Zarówno automat jak i wersja mechaniczna mają po sześć przełożeń. Do wyboru są również cztery wzory felg. Z przodu obręcze mają rozmiar 18 cali (opony 275/35), z tyłu 19 cali (opony 325/30). Wszystkie wersje są standardowo wyposażone w ABS i elektroniczną kontrolę trakcji. Kolory nadwozia są identyczne jak w standardowych odmianach Corvetty.

Grand Sport to nazwa z 1963 roku, nadawana była pojazdom odchudzonym i gotowym do wyścigów. Nigdy oficjalnie nie były one wspierane przez General Motors, ścigali się nimi osoby prywatne.  

Źródło: worldcarfans

Tagi: Corvette | Grand Sport | 2010

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij