auto motor i sport poleca:

Cztery premiery Mercedesa w Detroit

Poleć ten artykuł:

Tegoroczne targi samochodowe w Detroit już otwarte. Producenci jak zwykle prezentują na nich swoje concepty pokazujące kierunek, w którym podąża marka, poprawione wersje obecnych modeli czy też zupełnie nowe auta. Mercedes też przygotował coś specjalnego.

 

Zobacz całą galerię

Mercedes 015 Luxury in Motion
Zaczynamy od mocnego wejścia wprost ze świata science-fiction. Zaprezentowany na targach Mercedes 015 Luxury in Motion to coś, co pokazuje jak w Stuttgarcie wyobrażają sobie nie tylko auta przyszłości, lecz ewolucję w sposobie przemieszczania się w ogóle. Autonomiczne (samodzielne) auta to według Mercedesa kierunek, w którym zmierza motoryzacja. 

F 015 jest więc krokiem w dobrą stronę, krokiem futurystycznym, który komfort, luksus i technologię pojmuje na nowo. Cztery indywidulane, w pełni obracane fotele i chowana w desce rozdzielczej kierownica mają być gwarantem nowych możliwości spędzania czasu podczas podróży w tym ponadprzeciętnie luksusowym wnętrzu. O ile sterowanie wszystkimi dostępnymi funkcjami za pomocą gestów możemy sobie jakoś wyobrazić, to sterowanie nimi za pomocą ruchów gałek ocznych to wprost samochodowa odyseja kosmiczna! Konstrukcja nadwozia lżejsza o prawie połowę od dzisiejszych standardów oraz innowacyjne systemy bezpieczeństwa to już raczej nieuchronna ewolucja znanych nam dziś technologii.            

   

 

 

Mercedes-AMG GLE 63 Coupe 4MATIC
Kolejna premiera prosto z targów w Detroit zamiast dać nam ochłonąć raczej zaostrzy nasz motoryzacyjny apetyt. Wszystko dzięki prezentacji najdzikszej wersji długo oczekiwanego konkurenta X6, czyli Mercedesa-AMG GLE 63 Coupe 4MATIC.

Ten stylizowany na coupe SUV swoimi osiągami bezdyskusyjnie wkracza na teren osiągów zarezerwowanych dla aut supersportowych. Wszystkiemu „winny” jest ogromny 5,5- litrowy, podwójnie doładowany silnik V8 skonstruowany, jak to w AMG, od początku do końca przez jednego człowieka. Elektroniczne kagańce ustawione na 250 km/h mogłyby zostać łatwo zerwane, bo 557 KM i 4,3 s do setki to nie byle jakie wartości. Dla tych, którym to jeszcze mało pokazana została wersja „S”, 28 KM mocniejsza i o 0,1 s szybsza w sprincie do setki. A wszystko to, przy akompaniamencie fantastycznych dźwięków, za które kochamy AMG.

O przeniesienie całej tej mocy dba 7-stopniowa przekładnia automatyczna AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC, teraz wyposażona w przycisk „M” pozwala kierowcy zmieniać biegi manualnie za pomocą łopatek umieszczonych z tyłu na kierownicy. A to, co wzmocni wspomniane już akustyczne doznania i jednocześnie ucieszy motoryzacyjnych freeków to funkcja podwójnego wysprzęglania przy redukcji. 

   

Poza efektami dźwiękowymi w Mercedesie-AMG GLE 63 Coupe 4MATIC     dopracowano również właściwości jezdne, a te dzięki stałemu napędowi na cztery koła 4MATIC, mają dawać poczucie zwinności mimo gabarytów i masy auta. W połączeniu z pneumatycznym zawieszeniem i aktywną stabilizacją przechyłów ma dodatkowo zapewniać bezpieczeństwo i stabilność.

Ci, którzy koniecznie chcą odróżnić z zewnątrz wersję S od tej „zwykłej” powinni zwrócić uwagę na 22-calowe obręcze malowane na kolor tytanowy, skrywające czerwone zaciski oraz elementy ospojlerowania w kolorze czarnym.

 

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes | Mercedes GLE | Mercedes C-klasa | AMG | Hybrid | hybryda

Oceń artykuł:

4,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij