auto motor i sport poleca:

Czy Kopecky wygra Rajd Polski?

Poleć ten artykuł:

Po ubiegłorocznym sukcesie w Rajdzie Polski, Skoda Motorsport postawiła na aktualnego lidera Mistrzostw Europy. Jan Kopecky, zwycięzca Rajdu Barum mówi, że nasz kraj to raj.

Zobacz całą galerię

Otwierający listę zgłoszeń do 70. Rajdu Polski Jan Kopecky i Pavel Dresler zdominowali tegoroczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Europy (ERC). Czeski team pokazuje wprost perfekcyjną formę.

Załoga rywalizująca Skodą Fabią S2000 w sześciu startach, zanotowała pięć wygranych i jedną drugą lokatę. Jej ostatni sukces to najwyższe miejsce na podium w rodzimym klasyku –  Barum Czech Rally Zlín.

W klasyfikacji kierowców Kopecky prowadzi z ogromną przewagą aż 109 punktów nad Craigiem Breenem (114pkt.). Trzeci jest Bryan Bouffier (99pkt.).

Mająca aż 112 lat doświadczenia w motorsporcie Skoda w ubiegłym roku triumfowała w Rajdzie Polski, wystawiając fiński duet Esapekka Lappi i Janne Ferm. Załoga, która w tym roku w barwach czeskiego producenta startuje w nas, mimo wielu sukcesów, liczy się z silną konkurencją, jaka czeka w Mikołajkach. A walka aż 85 załóg na szutrowych mazurskich oesach zapowiada się na wyjątkowo zaciekłą i widowiskową.

Jan Kopecky
Skoda Motorsport

Polska to raj dla kierowców rajdowych. Jeśli chodzi o liczbę widzów, Polska jest rajem dla rajdowców – dokładnie tak jak Czechy. Tu wiele ludzi naprawdę kocha ten sport. Szuter tu jest podchwytliwy, ale pokazaliśmy już na Azorach i w Rumunii, że mamy wszystko, czego potrzeba, by odnieść sukces.

Tekst: Iwona Petryla
Zdjęcia: Radek Gułaj, Krzysztof Babisz

amis

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 380 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Skoda | Kopecky | Rajd Polski | Hołowczyc | Kubica

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij