auto motor i sport poleca:

Czy powstanie Mercedes GLC Cabriolet?

Poleć ten artykuł:

Mercedes dopiero po kilku latach wprowadził na rynek konkurencję dla BMW X4, czyli GLC Coupe. Teraz zamierza pokusić się o konkurencyjny model dla Range Rovera Evoque Cabriolet.

 

Kilka dni temu podczas targów w Nowym Jorku Mercedes zaprezentował swój najnowszy model, GLC Coupe. Samochód będzie konkurował na rynku SUV-ów z BMW X4, które jest już dostępne od paru lat. Koncern ze Stuttgartu zastanawia się jednak nad jeszcze jedną wersją modelu.

Duże zainteresowanie Range Roverem Evoque Convertible sprawiło, że konkurenci z segmentu premium nie zamierzają oddawać pola bez walki. Władze Mercedesa zastanawiają się nad wprowadzeniem takiego modelu do oferty.

Jeden z głównych inżynierów Mercedesa zapowiedział w wywiadzie dla zagranicznej prasy, że jest fanem modelu Evoque Convertible i uważa, że wprowadzenie takiego modelu przez Mercedesa znacznie przyczyniłoby się do popularyzacji tego niszowego segmentu. W przeszłości Nissan proponował Murano CrossCabriolet, ale bez większych sukcesów. Auto zostało wycofane w produkcji w kilka lat po premierze.

Jednak dodał niedługo po tym, że w obecnym portfolio marki nie ma miejsca dla takiego modelu. Jeżeli samochód miałby powstać, inny model z gamy musiałby zostać usunięty. Na SUV-a ze składanym dachem i gwiazdą na masce będziemy musieli poczekać.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 293 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes | Mercedes GLC Coupe | Mercedes GLC Cabriolet

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij