auto motor i sport poleca:

Czysta siła

Poleć ten artykuł:

Mniejszy brat Touarega dojrzewa, i jest coraz bliższy seryjnej produkcji. Na razie VW Tiguan został przedstawiony jako samochód koncepcyjny. Pomysł na nowe auto jest naprawdę atrakcyjny, dojdą też nowinki techniczne.

VW Tiguan Zobacz całą galerię

Volkswagen później niż inni producenci wziął się za uzupełnianie oferty o pojazdy typu SUV. Nie robi jednak nic na chybcika i nie zadowala się półśrodkami w postaci przyczepienia własnego znaczka na obcej konstrukcji. Stąd wdrażanie kolejnych modeli musi trwać. Pierwszy (w 2002 roku) na rynku pojawił się potężny i luksusowy Touareg - i niemal od razu było wiadomo, że będzie miał młodszego (i mniejszego) brata. Jego zwiastun w postaci Conceptu A został pokazany na początku 2006 roku w Berlinie i Genewie. Teraz nastąpiła odsłona druga - już pod własną nazwą. VW Tiguan wypłynął za Oceanem i stanął w światłach reflektorów wystawy w Los Angeles.

Podstawowy kierunek, który nadał Concept A, jest kontynuowany. Typowe dla SUV-a elementy, jak potężne zderzaki, progi i błotniki, wysoki prześwit, duże lampy czy masywna maska, ubrano w obowiązującą obecnie u Volkswagena stylistykę. W Tiguanie nie brak jednak całkowicie oryginalnych pomysłów - jak na przykład niemal kwadratowe nadkola. Interesującą innowacją - która jednak raczej nie znajdzie się w seryjnym Tiguanie - są opony z kolorowymi rowkami bieżnika. Skonstruowano je w firmie Continental, specjalnie dla tego modelu. Pomarańczowe - a więc w kolorze nadwozia - fragmenty bieżnika nie są pomalowane, lecz powstały poprzez dodanie barwnika do mieszanki gumowej. Dzięki kolorowym wstawkom opony wydają się jeszcze większe, choć mają całkiem sporą średnicę (19 cali). Z kolei felgi są barwy antracytowej - podobnej jak osłona chłodnicy, pokrycia progów czy listwy boczne - i takie właśnie mają być w gotowym Tiguanie, jaki trafi do klientów pod koniec roku 2007.

Za sprawą dużych kół, lamp i masywnych zderzaków, nadwozie Tiguana emanuje siłą. Natomiast uniesiony tył dodaje sylwetce dynamiki, co odróżnia Volkswagena od wielu typowych SUV-ów - masywnych i przysadzistych. Inne sportowe elementy w tyle Tiguana to dyfuzor pod zderzakiem oraz dwie końcówki układu wydechowego, rozmieszczone symetrycznie po bokach.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 151 580 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: VW | Volkswagen | Tiguan

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij