auto motor i sport poleca:

Dacia jak Renault!

Poleć ten artykuł:

Dacia Logan

W zeszłym roku za naszą zachodnią granicą w kwietniu nabywców znalazło 1957 egzemplarzy Dacii. Tegoroczny wynik jest ponad pięciokrotnie lepszy. Niemiecki oddział rumuńskiej marki zakończył więc czwarty miesiąc bieżącego roku ze sprzedażą wynoszącą 11 201 sztuk. To w głównej mierze zasługa tak zwanej premii złomowej w wysokości 2500 euro.

Tak dobre wyniki Dacii sprawiają, że zajmuje ona 12 miejsce w rankingu najpopularniejszych marek na niemieckim rynku. Tuż przed nią, ze sprzedażą 11406 aut w kwietniu, jest Renault, do którego właśnie Dacia należy.

Dobre wyniki notowane w Niemczech mają bardzo duże znaczenie dla Dacii, która musi stawić czoła trudnej koniunkturze utrzymującej się od jakiegoś czasu na rodzimym rynku rumuńskim. W całym roku 2008 Niemcy były dla marki Dacia drugim największym rynkiem eksportowym (obok Francji), notując sprzedaż na poziomie 25 506 sztuk.

Dla porównania, w Polsce sprzedaż samochodów marki Dacia wyniosła w ubiegłym roku łącznie 2 314 egzemplarzy (w 2007 było to 2 024 sztuk).

Źródło: Samar

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 37 900 PLN
Dostępne nadwozia: van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Dacia | Renault | sprzedaż | rynek niemiecki | Niemcy | dopłaty

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij