auto motor i sport poleca:

Daihatsu żegna się z Europą

Poleć ten artykuł:

Daihatsu Materia Zobacz całą galerię

Należąca do Toyoty marka produkująca niezawodne, stosunkowo niedrogie pojazdy wycofuje się z naszego kontynentu. Niekorzystny kurs jena w stosunku do euro sprawił, że z założenia tania, japońska marka nie była w stanie konkurować z najtańszymi oponentami w swojej klasie i nawet znakomite wyniki w testach jakości nie pozwoliły na osiąganie zadowalających wyników sprzedaży.

W związku z tym, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych w 1992 roku i Australii w 2006, Daihatsu zniknie z Europy. Producent zapewnia, że nie będzie to miało wpływu na kwestie związane z gwarancją, czy serwisowaniem aut, ponieważ punkty serwisowe marki będą wciąż istnieć.

Ciekawe jak wobec takiej decyzji ten ostatni rok przeżyją obecni dealerzy marki. Raczej nie ma się co spodziewać, że klienci zaczną walić do nich drzwiami i oknami wykupując co się da zanim Daihatsu nie zniknie. Swoją drogą - szkoda, model Materia jest strasznie fajny!

Tagi: Daihatsu

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij