auto motor i sport poleca:

Dakar 2009 – Polacy wciąż walczą

Poleć ten artykuł:

Hołowczyc na trasie Rajdu Dakar 2009

Po dniu przerwy kierowca ORLEN Team potwierdził, że należy do najlepszych. Na 8. etapie z Valaparaiso do La Sereny (652 km, w tym 294 km odcinka specjalnego) zajął siódme miejsce i nadal jest szósty w klasyfikacji generalnej. Prowadzi Carlos Sainz, który powiększył przewagę nad kolegą z zespołu Volkswagena, Ginielem De Villiers do 11 minut.

Także wśród motocyklistów liderem pozostaje Hiszpan - Marc Coma, który przegrał tylko z Cyrilem Despres. Francuz odrabia straty i w klasyfikacji generalnej awansował już na trzecie miejsce. Z motocyklistów ORLEN Team lepszy był Jacek Czachor - 22. na mecie. Jakub Przygoński ostro rozpoczął odcinek - zajmował 10. miejsce na 49 kilometrze, a na CP1 (180 km) mieścił się w siódemce. Potem zabłądził i stracił 27 minut przed punktem na 248 km. Do mety dojechał jako 41. Ale nadal jest 14. w łącznej klasyfikacji. Czachor awansował na 16. miejsce.


Dzisiaj odcinek specjalny o długości 449 kilometrów

Źródło: orlen team

Tagi: Dakar 2009 | Hołowczyc | Czachor | Przygoński

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij