auto motor i sport poleca:

De Tomaso powraca

Poleć ten artykuł:

De Tomaso SLC Zobacz całą galerię

Marka De Tomaso powstała w 1959 roku i przez lata zajmowała się produkcją sportowych i luksusowych pojazdów, a w swojej historii ma nawet cztery sezony startów w F1. Któż z nas nie pamięta z dzieciństwa takich modeli jak De Tomaso Pantera, czy Mangusta, znanych raczej z kolekcji z gumy Turbo niż polskich ulic. W 2004 roku firma została postawiona w stan likwidacji, ale według najnowszych doniesień - wraca do gry.

O jej zmartwychwstanie zadbał były szef marketing Fiata - Gian Mario Rossignolo, który spędził w Grupie Fiata 22 lata, w tym kilka lat na stanowisku prezesa Lancii. To on zaprezentuje w Genewie nowy model De Tomaso - zaprojekowanego przez Pininfarinę crossovera SLC, który ma podbierać klientów m.in. BMW (X5), czy Audi (Q7).

Auto zostanie wprowadzone do sprzedaży w przyszłym roku. Do jego napędu ma posłużyć 550-konny silnik V8, albo 300-konne V6. W ofercie pojawi się także jednostka wysokoprężna z silnikiem V6 o mocy 250 KM.

Docelowo De Tomaso chce sprzedawać trzy modele - obok crossover do gamy miałby dołączyć luksusowy sedan i coupe. Włosi będą budować trzy tysiące egzemplarzy SLC, tyle samo sedanów I dwa tysiące coupe. Powstawać mają w odkupionej od Pininfariny fabryce pod Turynem.

Tagi: De Tomaso | SLC | Genewa 2011

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij