Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

DeLorean powraca z przeszłości

DeLorean EV DeLorean EV

W 2013 roku będziesz mógł sobie kupić elektrycznego DeLoreana - to informacja dla wszystkich, którzy marzyli o pojeździe, bez którego saga Powrót do przyszłości nie mogłaby zaistnieć. Jest w Teksasie firma, która kiedyś kupiła prawa do nazwy tego auta, a wraz z nimi wielki magazyn z częściami zamiennymi. Od lat zajmuje się ona serwisowaniem istniejących DeLoreanów i buduje również nowe - w 80% składające się z tych samych części co egzemplarze sprzed lat, a pozostałe 20% to nowsze elementy układu napędowego i zawieszenia, dostosowane do dzisiejszych czasów.

Właściciele firmy wpadli na genialny pomysł - wymienili V-szóstkę, która oryginalnie napędza DeLoreana, na silnik elektryczny i komplet akumulatorów. Nie wiadomo jednak czy auto w tej konfiguracji będzie w stanie osiągnąć prędkość 88 mil na godzinę. Mamy nadzieję, że tak, bo inaczej ta konwersja jest kompletnie bez sensu!

 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Mnie się to jakoś nie podoba. De Lorean miał i nadal ma swój klimat, a V6 pod maską jest jego częścią, więc elektrykowi mówię stanowcze "NIE". Niektóre rzeczy niech pozostaną takie jakie są.
  ~Samuraj, 2011-10-18 10:03:20
 • avatar
  zgłoś
  Kultowy bohater z Powrotu do przyszłości pojawi się w sprzedaży w elektrycznej wersji.
  auto motor i sport, 2011-10-18 08:39:06
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij