auto motor i sport poleca:

Debiut roku – SLR Stirling Moss

Poleć ten artykuł:

Mercedes McLaren SLR Sterling Moss. Zobacz całą galerię

Nowy SLR nawiązuje do legendarnego Mercedesa 300 SLR z 1955 roku, zaprojektowanego przy udziale Stirlinga Mossa - legendarnego kierowcy wyścigowego, jeżdżącego dla tej niemieckiej marki.

Auto bazuje na modelu SLR Roadster, ma nadwozie wykonane z włókien węglowych, a pod maską - doładowany 5,5-litrowy silnik V8 o mocy 650 koni mechanicznych. Współpracuje on z pięciostopniową automatyczną skrzynią biegów i pozwala na rozwinięcie 60 mil na godzinę (99,6 km/h) w czasie 3,5 sekund!

Mercedes deklaruje, że jego nowy supersamochód jest w stanie rozpędzić się do prędkości 217 mil na godzinę, czyli jakieś 360 km/h. Oczywiście, auto posiada bardzo wydajny układ hamulcowy wspomagany przez hamulec aerodynamiczny (rozwiązanie znane z Bugatti Veyrona), uruchamiany, gdy kierowca wciska z maksymalną siła pedał hamulca powyżej prędkości 75 mil na godzinę (125 km/h).

Mercedes McLaren SLR Stirling Moss powstanie w limitowanej liczbie 75 sztuk. Niestety, będzie to zabawka tylko dla bardzo bogatych, bowiem koszt jednego egzemplarza to około 1 100 000 dolarów. Auto zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Detroit w styczniu 2009 roku.

Źródło: Mercedes

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 019 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mercedes | McLaren | SLR | Stirling Moss | Detroit Auto Show 2009 | roadster

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij