Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Debiutuje nowy SsangYong Tivoli

SsangYong Tivoli to koreański konkurent dla europejskich crossoverów. Wyglądem nie przypomina już dziwoląga, teraz jest całkiem... europejski.

2015-01-15

Nazwa Tivoli jest tutaj nieprzypadkowa. Pochodzi od nazwy włoskiego miasta, które jest symbolem stylu i historycznych zabytków. SsangYong nie tyle odnosi się do historii, co właśnie do stylu, który uwidacznia w nowym modelu. Trzeba przyznać, że SsangYong TIvoli wygląda bardzo świeżo i nowocześnie.

Zupełnie poprawiono także jakość. Materiały we wnętrzu już wyglądem obiecują sporo, a wyposażenie jest bogate, otrzymujemy m.in.: siedem poduszek powietrznych, dwustrefową klimę, kamerę cofania, czy system multimedialny z Bluetoothem. Wnętrze można urządzić w trzech kolorach: czarnym, beżowym i czerwonym (bardziej sportowym). Bagażnik oferuje 423 litry pojemności i "pomieści trzy pełne komplety kijów do gry w golfa". Czy właściciele SsangYongów grają w golfa...?

Tivoli może być napędzany jednym z dwóch silników 1.6, dieslem lub benzyną. Zaprojektowany na nowo benzynowy motor e-XGi160 ma 126 KM i może być spięty z opcjonalną, automatyczną, 6-biegową skrzynią AISIN. W standardzie otrzymujemy 6-biegowego manuala. Średnie zużycie paliwa ma wynieść ok. 8,5 litra na setkę.

SsangYong planuje sprzedaż na poziomie 100 tys. sztuk rocznie. Sprzedaż w Korei już trwa, do Europy auto trafi prawdopodobnie latem. Tivoli zapowiada się całkiem obiecująco, bowiem Koreańczycy pracowali nad tym modelem ponad 3,5 roku i zainwestowali ponad 350 miliardów Wonów, czyli ponad 1 mld złotych.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 65 890 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Moda na kompaktowe SUV-y, czy inaczej mówiąc, crossovery w Europie trwa na dobre. Koreański SsangYong chce powalczyć o klienta w tym właśnie segmencie i prezentuje swoje najnowsze dzieło - Tivoli.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/nowy-model-premiera-debiut-SsangYong-crossover,18763,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-01-15 10:01:43
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij