auto motor i sport poleca:

Definitywny koniec Mitsubishi Lancera Evo

Poleć ten artykuł:

Prezes koncernu Mitsubishi jasno dał do zrozumienia, że nie mamy co liczyć na powrót Lancera Evo. Japońska marka zamierza w całości skupić się na hybrydowych SUV-ach.

Mitsubishi Lancer Evolution Final Edition

Ostatni śpiew bestii pojawił się na początku miesiąca, gdy Mitsubishi zaprezentowało Lancer Evolution Final Edition. Powstanie tylko 1600 egzemplarzy tego modelu i każdy trafi na północnoamerykański rynek. Final Edition będzie ostatnim Lancerem Evo, o czym poinformował Osamu Masuko, prezes marki Mitsubishi podczas oficjalnej prezentacji auta.

Mitsubishi nie zamierza tworzyć następcy, a to dlatego, że teraz wszystkie siły i środki przeznaczy na opracowywanie hybrydowych SUV-ów. Pojawia się jednak cień szansy, gdyż w planach jest podobno wersja sportowa. Auto będzie prawdopodobnie bazować na nadchodzącej, drugiej generacji modelu ASX. To wszystko jednak spekulacje. Pewne jest tylko jedno, Mitsubishi Lancer w formie znanej wszystkim fanom marki to już historia. Choć z drugiej strony nigdy nie mów nigdy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 49 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mitsubishi | Mitsubishi Lancer | Evo X

Oceń artykuł:

1,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij