auto motor i sport poleca:

Dekra bezpłatnie sprawdzi auta młodych kierowców

Poleć ten artykuł:

Dekra przeprowadza cykliczną akcję DEKRA SafetyCheck - bezpłatną kontrolę pojazdów użytkowanych przez młodych kierowców. Kontrola ta ma pomóc odpowiednio wcześnie oraz niezależnie od wymaganych prawem badań technicznych, stwierdzić w tych samochodach istotne usterki mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w tym stanowić zagrożenie życia kierowców, ich pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Według danych Dekry, samochód mający 9 - 11 lat, stwarza potencjalnie trzykrotnie większe zagrożenie, niż samochód w wieku do trzech lat. Wyniki badań technicznych wskazują, że w przypadku samochodów starszych niż 8 lat, procent aut z usterkami technicznymi rośnie do ponad 80%.

W tym roku DEKRA SafetyCheck potrwa od lipca do końca września i będzie realizowana na wybranych Stacjach Kontroli Pojazdów Partner DEKRA, gdzie młodzi kierowcy w wieku od 18 do 25 lat będą mogli sprawdzić bezpłatnie swoje samochody w zakresie stanu opon, hamulców i układu kierowniczego.

Lista SKP biorących udział w akcji - link

 

Tagi: Dekra | bezpieczeństwo | młodzi kierowcy

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij