auto motor i sport poleca:

Dla Europy – Mustang w dieslu

Poleć ten artykuł:

Ford, Mustang,  diesel Zobacz całą galerię

Ford planuje sprzedawać te same auta w różnych częściach świata. W ramach tej koncepcji kultowy Mustang miałby zagościć na Starym Kontynencie. Z pewnością dodatkowym argumentem w tej sytuacji jest możliwość pojawienia się w Europie w 2011 roku Chevroleta Camaro.

Największym kłopotem Forda w tym przypadku jest zamiłowanie Europejczyków do samochodów oszczędnie obchodzących się z paliwem. Silniki montowane w obecnym Mustangu już nie mają się czego wstydzić, bo np. 305-konne V6 chwali się spalaniem na poziomie 7,5 l/100 km w cyklu pozamiejskim, ale Ford obawia się, że to wciąż może być za dużo. W programie Autoline After Hours szef zespołu inżynierów Mustanga - Dave Pericak zwracał uwagę na potrzebę przygotowania silnika diesla dla tego modelu i podobno inżynierowie Forda już nad tym pracują. Mówi się, że pod maskę mógłby trafić silnik diesla V6 o pojemności 2,7 litra. Przerażająca perspektywa. Ale jeśli taki krok miałby sprawić, że na polskie ulice zaczną masowo wyjeżdżać amerykańskie pony cars, to czemu nie.

źródło: autolinedetroit.tv

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 197 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Ford | Mustang | diesel

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij