Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ

1


OCEŃ
3.0

Dobre wieści: Będzie nowa Mazda 3 MPS!

Hot hatche mają się dobrze. Choć jeszcze jako koncept, Mazda 3 MPS pod koniec roku dołączy do tego grona. Nie możemy się doczekać! 

2015-04-27
fot. 3.bp.blogspot.com

Dokładna data prezentacji japońskiego hot hatcha nie jest niestety jeszcze znana. Mówi się, że koncepcyjna wersja Mazdy 3 MPS zostanie pokazana pod koniec bieżącego roku. Targi Motoryzacyjne we Frankfurcie byłyby więc idealną do tego sposobnością. Jako że pokazywanie auta w wersji koncepcyjnej, zanim to wejdzie do produkcji, jest powszechnie stosowaną praktyką, to finalnej jego wersji spodziewać możemy się w przyszłym roku. Styczniowe targi w Detroit, marcowa wystawa w Genewie czy w końcu kwietniowy salon samochodowy w Nowym Yorku są dobrymi wydarzeniami dla prezentacji nowej Mazdy 3 MPS.

Konstruktorzy nowego hot hatcha pozornie nie mają trudnego zadania. Już standardowa Mazda 3 świetnie wygląda i dobrze jeździ, stanowi więc wyborną bazę dla szybkiego i praktycznego „wariata”. Żeby sprostać wymaganiom klientów i nie zostać w tyle za rywalami, nowy MPS nie dostanie już starego 2,3-litrowego silnika, którym napędzane były dwie wcześniejsze MPS-ki. Pod maskę trafi 2,5-litrowa jednostka SkyActive z turbo. Żeby jednak wygenerowana moc 320 KM nie poszła w gwizdek, auto dostanie również napęd na cztery koła, by jak najefektywniej spożytkować całą tą moc.

Szybka „trójka” nie będzie miała jednak łatwego życia, gdyż jej konkurencja jest nadzwyczaj liczna i mocna. VW Golf GTI/R, Renault Megane RS, Opel Astra OPC, czy nadchodząca Honda Civic Type R i Focus RS to będą jej najwięksi rywale. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Nie ma takich tradycji jak Golf GTI ani nie jest tak kultowa jak Focus RS. Następna generacja Mazdy 3 MPS pojawi się w przyszłym roku, a za kilka miesięcy zobaczymy zwiastujący ją koncept.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Dobre-wiesci-Bedzie-nowa-Mazda-3-MPS,19597,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-04-27 14:25:09
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij