Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Dodge Challenger – lifting na nowy rok

Dodge, Challenger Dodge Challenger

Krótko mówiąc, pod maską muscle cara znajdzie się nowa jednostka Pentastar V6, albo nowe V8 o pojemności 6,4-litra (dla wersji SRT8), do tego producent proponuje poprawione zawieszenie i kilka niewidocznych zmian stylistycznych.

Te ostatnie dostrzegą chyba wyłącznie pracownicy salonów i serwisów Dodge'a. Z maski zniknął znaczek Dodg'ea, pod zderzakiem pojawił się sporych rozmiarów kaczy dziób, w tylnej części nowy wlew paliwa, a w nadkolach będą teraz montowane seryjnie 18-calowe felgi z lekkich stopów.

Klienci liczyli na zmiany w kabinie - odkąd Challenger trafił do sprzedaży wytykano mu, że ma najnudniejsze wnętrze jakie można znaleźć w autach sportowych. Inżynierowie, albo raczej księgowi amerykańskiego koncernu stwierdzili, że lekarstwem na tę sytuację będzie montaż trójramiennej kierownicy, takiej samej jak... w Grand Caravanie. I na otarcie łez - automatyczna klimatyzacja dostępna seryjnie w każdej wersji wyposażenia.

Odrobinę ciekawiej jest tam, gdzie wzrok nie sięga. Inżynierowie z Detroit przeprojektowali zawieszenie, by poprawić zachowanie auta w zakrętach. Dodatkowo zmienili zakres pracy pedałów gazu i hamulca, co ma ułatwić wyczucie samochodu i zaproponowali elektro-hydrauliczne wspomaganie kierownicy.

W temacie jednostek napędowych, 250-konną V-szóstkę Pentastar zastępuje nowa - o mocy 305 KM, połączona z pięciobiegową, automatyczną skrzynią biegów. W wersji R/T klienci będą mogli się cieszyć z V8 HEMI o pojemności 5,7 litra i mocy 376 KM. Auto z tym silnikiem ma przyspieszać do 100 km/h w czasie poniżej 6 sekund.

W najmocniejszej wersji - SRT8 - montowany będzie silnik HEMI V8 o pojemności 6,4-litra i mocy 470 KM i momencie obrotowym o wartości 637 Nm. Auto w tej wersji ma robić pierwszą setkę w "trochę ponad 4 sekundy" i rozpędzać się do 290 km/h.

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Bez sensu zabieg to usunięcie znaczka Dodge'a. :/ Ja jednak poproszę pomarańczowego SRT 8. Prawdziwy Muscle Car.
  ~Samuraj002, 2010-11-16 19:52:40
 • avatar
  zgłoś
  Niebawem do amerykańskich salonów trafi odświeżona wersja Dodge'a Challengera. Zmian w nim jak na lekarstwo...
  auto motor i sport, 2010-11-16 08:27:12
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij