auto motor i sport poleca:

Dodge Viper - a jednak to nie koniec

Poleć ten artykuł:

Na targach w Detroit Sergio Marchionne dał do zrozumienia obecnym na konferencji dziennikarzom, że jego koncern rozważa opracowanie następcy obecnego Dodge'a Vipera.

Dodge Viper ACR

Pod koniec roku pojawiły się plotki o odłożeniu Dodge'a Vipera na półkę. Marchionne uważa, że nowy Viper mógłby pojawić się wykorzystując całkowicie nowe rozwiązania techniczne. "Viper był zawsze tworzony z pasji, nie dla pieniędzy. Jeśli weźmiemy pod uwagę rozwój technologiczny marki to istnieje możliwość na pojawienie się nowej generacji Vipera. Nie jest dla mnie jednak jasne kiedy to nastąpi" - powiedział w Detroit prezes koncernu FCA, Sergio Marchionne.

Plotki sugerują, że nowy Dodge Viper mógłby zostać zbudowany na nowej platformie, która trafi najpierw do Alfa Romeo Giulii, a następnie zostanie wykorzystana również w innych modelach, także Maserati. Obecny Dodge Viper bazuje na starej płycie podłogowej. Włoska platforma później może trafić pod karoserię nowego Dodge'a Challangera i Chargera.

Tagi: Dodge | Dodge Viper | Viper

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij