auto motor i sport poleca:

Doładowane silniki w Hyundaiu i10

Poleć ten artykuł:

Zobacz całą galerię

3-cylindrowy silnik o pojemności 800 cm³ ma być wzmocniony turbosprężarką, dzięki czemu będzie produkował 90 KM mocy i emitował mniej niż 100 gramów CO2 na każdy przejechany kilometr.

Podobna jednostka napędowa została już zaprezentowana przez Hyundaia w modelu koncepcyjnym i10 Blue CNG, który zaprezentowano na Salonie Samochodowym w Genewie w 2008 roku. Tamta jednostka przystosowana była do napędu CNG, miała 97 KM mocy i emitowała jedynie 65 gramów CO2 na kilometr. Prawdopodobnie zarząd koncernu zdecydował, że z rynkowego punktu widzenia lepiej będzie wprowadzić do sprzedaży wersję napędzaną zwykłą benzyną.

I10 i-Blue ma trafić do sprzedaży na początku przyszłego roku i kosztować więcej niż najdroższa w tej chwili wersja małego hatchbacka. Biorąc jednak pod uwagę niższe koszty produkcji i10, wynikające z produkcji tego modelu w Indiach i spodziewane plany stosowania tej jednostki w autach bratniego koncernu Kia, należy się spodziewać, że autko nie będzie przesadnie drogie.

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Hyundai | i10

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij